Kuchnie nowoczesne

Meble kuchenne nowoczesne - obecny trend

meble kuchenne nowoczesne obecny trend

Co decyduje o nowoczesnym charakterze mebli kuchennych? Jakie są tu kryteria? Przede wszystkim spójrzmy na rozkład elementów w pomieszczeniu.

Dziś w nowoczesnych kuchniach przeważa trend, gdzie kuchnia otwarta jest na salon czy jadalnię. Uzyskujemy w ten sposób zintegrowaną strefę dzienną, gdzie kuchnia jest wyodrębnionym elementem. To nasze „serce domu”. Tu przygotowuje się posiłki i też tutaj spędza się wspólny czas, przy barku, półwyspie czy przy stole.

Nowoczesna kuchnia może być też zamknięta – o tym przesądza rozkład pomieszczeń w domu oraz rodzaj zabudowy kuchennej, jakiej użyjemy.

**Czytaj więcej: **Meble kuchenne nowoczesne - obecny trend

Kuchnie nowoczesne

kuchnie nowoczesne ciekawe zestawienia kolorystyczne

Nowoczesne kuchnie są szalenie modne. W domu szukamy spokoju i chcemy, aby nasz dom był azylem, miejscem wypoczynkowym. Ponieważ w kuchni spędzamy zwykle dość sporo czasu, wybieramy meble o prostych formach i minimalistyczne. Dlaczego? Ponieważ działają kojąco na naszą psychikę. Takie właśnie będą kuchnie nowoczesne: gładkie powierzchnie w połysku lub macie, zwarte bryły o jednolitej kolorystyce. W zależności od metrażu pomieszczenia zmieści się wyspa. Jeśli chcemy oddzielić część kuchenną od salonu, spełni tę rolę odpowiednio zabudowany półwysep – przedłużenie blatu z kilkoma miejscami do siedzenia i wygodną szafką pod blatem.

**Czytaj więcej: **Kuchnie nowoczesne

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Możesz zmienić ustawienia przeglądarki albo zgodzić się.