kuchnie nowoczesne ciekawe zestawienia kolorystyczne

Nowoczesne kuchnie są szalenie modne. W domu szukamy spokoju i chcemy, aby nasz dom był azylem, miejscem wypoczynkowym. Ponieważ w kuchni spędzamy zwykle dość sporo czasu, wybieramy meble o prostych formach i minimalistyczne. Dlaczego? Ponieważ działają kojąco na naszą psychikę. Takie właśnie będą kuchnie nowoczesne: gładkie powierzchnie w połysku lub macie, zwarte bryły o jednolitej kolorystyce. W zależności od metrażu pomieszczenia zmieści się wyspa. Jeśli chcemy oddzielić część kuchenną od salonu, spełni tę rolę odpowiednio zabudowany półwysep – przedłużenie blatu z kilkoma miejscami do siedzenia i wygodną szafką pod blatem.

Jakie są najmodniejsze kolory?

Modne i zawsze uniwersalne kolory to biały, kremowy, szary, czarny. W kuchni nie może być nudno - ciekawe efekty daje też użycie innych wyrazistych kolorów: bordowy, fiolet, oliwkowy. Praktycznie dostępna jest szeroka gama barw a od nas i od warunków panujących na miejscu montażu zależy, czy będziemy wybierać zestawienia jasnych barw łamanych kontrastowymi, czy też pozwolimy sobie na jednolite kolorystycznie większe powierzchnie.

Projektant pomoże nam przełożyć nasze wyobrażenia oraz indywidualne potrzeby na wizualizację komputerową. Na etapie projektu można zobaczyć, jak zestawienia kolorystyczne i układ mebli będą prezentowały się w kuchni. Często trudno nam sobie wyobrazić cała kuchnię dopóki jej nie zobaczymy naocznie.

Dlatego ważna jest realistyczna wizualizacja wykonana w profesjonalnym programie do projektowania mebli. Bryły mebli, oświetlenie, wygląd pomieszczenia wieczorem, przy zapalonych światłach oraz wygląd kuchni w dzień – te wszystkie opcje podglądu będą dla nas dostępne u projektanta.

Wszelkie poprawki i korekty są do naniesienia właśnie na etapie projektu przed zatwierdzeniem go do realizacji. Późniejsze przeróbki gotowych już mebli mogą okazać się kosztowne. Ale i to da się zrobić, jeśli wymaga tego sytuacja.

Zobacz >> ta GALERIA zdjęć kuchni nowoczesnych daje szerszy pogląd na różne możliwości zagospodarowania przestrzeni w tym ważnym miejscu domu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Możesz zmienić ustawienia przeglądarki albo zgodzić się.