Meble kuchenne na wymiar Rzeszów

zabudowa pod sufit - projekty kuchni nowoczesnych

Nowe meble kuchenne planujemy na lata użytkowania, muszą więc być dopasowane do naszych potrzeb, upodobań i stylu życia. Do tego oczywiście w kuchni musi być miejsce na przechowywanie produktów i przygotowywanie posiłków. Ważna jest ergonomia, aby wszystko było zawsze pod ręką. Dobry projekt kuchni zatem musi uwzględniać wszystkie te wymogi a pomoże nam doświadczony projektant mebli kuchennych.

Niezwykle funkcjonalna jest kuchnia z wysoką zabudową, czyli pod sam sufit. Taka zabudowa nadaje się zarówno do małych jak i do przestronnych wnętrz, do domów jednorodzinnych ale też do małych mieszkań w blokach. Daje dużą wygodę podczas gotowania i wiele miejsca na przechowywanie. Tutaj przestrzeń można maksymalnie efektywnie wykorzystać. Oczywiście potrzebujemy do tego indywidualny projekt zabudowy.

Kuchnia w wysokiej zabudowie świetnie też się prezentuje, łatwo tu schować sprzęt AGD – lodówkę czy zmywarkę. Wyeksponowanie ekspresu do kawy czy piekarnika może uwypuklić nowoczesny styl kuchni.

Szafki do samego sufitu to nie tylko domena kuchni nowoczesnych. Z powodzeniem można je stosować też we wnętrzu utrzymanym w stylu tradycyjnym, rustykalnym czy angielskim.

W projekcie warto uwzględnić domową spiżarnię. Tradycyjna spiżarnia kojarzy się z oddzielnym pomieszczeniem, ale dzisiaj dzięki nowoczesnym rozwiązaniom już w zabudowie kuchni można zamontować wysokie cargo całkowicie wysuwane.

To zapewni nam bardzo łatwy dostęp do przechowywanych produktów. A jaka wygoda i oszczędność miejsca! Zobacz na zdjęciu.

Jeśli mamy więcej metrażu, warto pomyśleć o dodatkowym blacie. Duży blat oznacza większą swobodę w przygotowywaniu posiłków. Modnym rozwiązaniem jest tu umieszczenie wyspy na środku pomieszczenia. Wyspa to wielofunkcyjne miejsce, skupiające też uwagę.

Jeśli nie mamy tak dużo miejsca, aby pozwolić sobie na wyspę, zaprojektujmy sobie kuchnię z półwyspem. Można tu przeznaczyć miejsce na prace kuchenne, umieścić płytę grzewczą na blacie czy piekarnik od dołu. Półwyspy kuchenne często są zamiennikiem stołu, miejscem spożywania posiłku czy przesiadywania domowników przy mini barze. Jeśli brak miejsca na stół, półwysep może być dobrym rozwiązaniem w kuchni w małych mieszkaniach.

Zdjęcia obok – to realizacje projektów kuchni otwartych na salon. Półwysep odgranicza kuchnię od salonu.

Jednocześnie z salonu mamy widok na elegancką ścianę zabudowy kuchennej a przestrzeń robocza kuchni – czyli rozgardiasz i to czego nie chcemy pokazywać - jest zasłonięta.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Możesz zmienić ustawienia przeglądarki albo zgodzić się.